Młodzież z ośmiu krajów dyskutuje o pokoju

Polacy znaleźli się wśród przedstawicieli ośmiu krajów dyskutujących w Larnace o światowym pokoju

Sześćdziesięciu młodych ludzi z Grecji, Niemiec, Polski, Estonii, Rumunii, Armenii, Ukrainy i Cypru uczestniczy w międzynarodowej wymianie na rzecz pokoju.

Od piątku trwa wydarzenie pt. „Ambasadorzy Pokoju”, organizowane przez grupę Youth Dynamics przy wsparciu finansowym z europejskiego programu Erasmus+.

Głównym celem planu jest dialog i współpraca młodych ludzi na rzecz pokoju na kontynencie europejskim oraz współpraca między państwami członkowskimi na rzecz lepszej przyszłości” – napisała organizacja Youth Dynamics w komunikacie prasowym.

Założonymi celami programu są rozwój tolerancji, akceptacja różnorodności, promocja wielokulturowości, wzmocnienie współpracy międzykulturowej i utrwalenie pokoju.

Wymiana młodzieży zbiega się ze Światowym Dniem Pokoju ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1981 r. w celu szerzenia wśród narodów ideałów pokoju i niestosowania przemocy, który od 2001 r. obchodzony jest 21 września zbiegając się z dorocznym Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.

Program, skierowany do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, potrwa do 23 września i odbędzie się w Wiosce Dziennikarskiej w Pervolii.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading