fbpx

Miss Nusaybin – nowy cypryjski motyl

Na Cyprze zaobserwowano nowy gatunek motyla: Miss Nusaybin

Hasan Bağlar, powiedział Kibris Postasi, że nowy gatunek, którego naukowa nazwa to „Papilio demoleus” (angielska nazwa to Lime Butterfly lub Lemon Butterfly) jest powszechnie żyjącym gatunkiem w regionach od Azji Południowej po Australię.

Bağlar stwierdził, że ​​jego zdaniem Nusaybin przybyła na Cypr w wyniku migracji, ponieważ jest gatunkiem wędrownym i potrafi latać na duże odległości. Stwierdził, że to, czy gatunek Miss Nusaybin jest trwały, czy nie, zostanie rozstrzygnięte po pewnych badaniach i obserwacjach, a liczba gatunków motyli obserwowanych na Cyprze prawdopodobnie wzrośnie do 54.

Obserwowałem go od dłuższego czasu Hasan Bağlar
Badania przeprowadzone przez moich przyjaciół na temat rozprzestrzeniania się Miss Nusaybin i opublikowane badanie naukowe (2020, Entomologist’s Gazette 72: 137–146) przewidywały, że motyla można zobaczyć również w naszym kraju.
Przygotowujemy z przyjaciółmi artykuł na ten temat. Wszystkie szczegóły zostaną uwzględnione w tym badaniu.


Nusaybin Beauty potrafi dostosować się do wielu siedlisk – można go zobaczyć na sawannach, ugorach, w ogrodach, na obszarach leśnych i korytach rzek. Zaobserwowano również, że lata w centrach miast i na obszarach położonych blisko centrów miast.


Często odwiedzają kałuże błotne i kwiaty, a wiadomo, że uwielbiają wygrzewać się na słońcu, rozkładając skrzydła.

To, czy ten motyl jest trwały na Cyprze, zostanie ujawnione w wyniku badań terenowych i obserwacji w nadchodzącym czasie. W tym kontekście ogromne znaczenie ma rejestrowanie jego zachowań żywieniowych i reprodukcyjnych motyla.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!