Ministrowi się wymsknęło?

W CyBC minister powiedział, że w Pournara było 1100 mieszkańców, u których zdiagnozowano HIV, a kolejnych 800 ma gruźlicę…

Ministerstwo wydało oświadczenie wyjaśniające słowa ministra, po tym, jak minister spraw wewnętrznych Nicos Nouris powiedział w CyBC, że w Pournara było 1100 mieszkańców, u których zdiagnozowano HIV, a kolejnych 800 ma gruźlicę.

Ponieważ oświadczenia ministra zostały błędnie przedstawione, ministerstwo spraw wewnętrznych chce wyjaśnić, że ani 1100 przypadków AIDS nie żyje obecnie w ośrodku, ani 800 pacjentów z gruźlicą – napisano w oświadczeniu

Zdaniem mediów liczby te zostały przekazane ministrowi przez ośrodek w Pournara. Wydaje się jednak, że liczby, które przytoczył, nie odnoszą się do do chwili obecnej ale do dłuższego okresu czasu.

Naszym pierwszym zmartwieniem, gdy migrant wchodzi do centrum, jest opieka medyczna, w tym szczepienia i testy diagnostyczne, podczas gdy ci, którzy potrzebują leków, otrzymują ją – dodał minister.

Trudno zrozumieć co minister miał na myśli wydaje się jednak, że oświadczenie ministerstwa próbuje złagodzić nastroje społeczne wywołane wypowiedzią ministra.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading