fbpx

Ministerstwo Zdrowia ma już wszystko zaplanowane…

Choć testów robi się teraz zdecydowanie mniej, to prawie 15% z pobranych próbek jest pozytywnych.

15 tysięcy potwierdzonych przypadków COVID-19 w pierwszym tygodniu lipca, przy towarzyszącym stałym wzroście zachorowań, skłoniło Ministerstwo do podjęcia środków zapobiegawczych. 

Na razie wprowadzono maski ochronne w pomieszczeniach zamkniętych, ale wkrótce może dojść ograniczanie liczby osób uczestniczących w imprezach, sklepach, itd.

Po dwóch tygodniach od wprowadzenia masek (08.07.2022) na podstawie obrazu epidemiologicznego zespół doradczy Ministerstwa Zdrowia zdecyduje jakie kolejne kroki podejmie.

Na tę chwilę naukowcy sugerują powrót do schematu testów co dałoby jaśniejszy obraz rozprzestrzeniania się koronawirusa. Minister powiedział, że główny nacisk kładzie się na ponowne wprowadzenie bezpłatnych szybkich testów.

Władze rozważają również przywrócenie Safe Pass, który wskazuje na wyzdrowienie, negatywny wynik testu lub status szczepień dla obiektów zamkniętych jesienią.

Naukowcy zaczęli już dyskutować, czy przywrócenie Safe Pass dla obiektów zamkniętych pomogłoby powstrzymać wirusa.

Nie zostanie to przywrócone latem, ponieważ naukowcy muszą zważyć skuteczność obecnych szczepionek w obiegu z dominującymi podwariantami Omicron i skuteczność zaktualizowanych szczepionek koronawirusowych spodziewanych jesienią – powiedział minister zdrowia

No więc czekają nas kolejne szczepionki!

Wszystko już zaplanowane.

Szpitale prywatne zostaną również poproszone o przyjmowanie większej liczby pacjentów nie cierpiących na COVID ze szpitali państwowych, ponieważ na oddziałach COVID potrzeba więcej łóżek.

Cypr stał się pierwszym krajem UE, który przywrócił mandat dotyczący masek na twarz. Stało się to 8 lipca, zaledwie miesiąc po tym, jak władze zniosły go.

Maska powróciła po nowym wzroście liczby przypadków COVID i hospitalizacji, przypisywanych występowaniu wysoce zakaźnych podwariantów BA4 i BA5 Omicron.

W poniedziałek Europejska Agencja Leków  przekonywała by starsza i wrażliwa populacja przystąpiła do otrzymania drugiej dawki przypominającej (czyli w sumie czwartej).

Ostatnio odnotowano wzrost przypadków COVID z historią podróży wśród turystów i Cypryjczyków, którzy wyjechali za granicę.

Z danych ministerstwa wynika, że w pierwszym tygodniu lipca odnotowano 14 914 pozytywnych przypadków ze 111 137 testów.

W szpitalach leczonych jest 107 pacjentów z Covid, z których czterech znajduje się na oddziałach intensywnej opieki medycznej a dwóch na OIOM.

Od początku pandemii która pojawiła się na Cyprze w marcu 2020 r. infekcje koronawirusem osiągnęły 530510 i 1079 zgonów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!