fbpx

Ministerstwo wysłało już zasiłki

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w piątek wieczorem, do pracodawców trafiły już pieniądze przeznaczone na wynagrodzenia za lipiec 2020. Mowa oczywiście o tych firmach, które biorą udział w specjalnym programie rządowym COVID 19. Informacje na temat wpływu środków potwierdziliśmy w kilku firmach, w różnych miastach, nie udało nam się jednak jej znaleźć na żadnej oficjalnej stronie Ministerstwa Pracy. Nieoficjalnie wiemy, że wraz z pieniędzmi zostały przekazane listy pracowników na podstawie których pieniądze mają trafić do pracowników. W poprzednim miesiącu najpierw na konta trafiły pieniądze a dopiero po kilku dniach listy – stąd wynikły opóźnienia w wypłacie środków.

Przypomnijmy, że firmy biorące udział w programie pomocowym wypłacają swoim pracownikom jedynie 40% wynagrodzenia, pozostałe 60% jest wypłacane przez cypryjski rząd. Część firm wypłaciła już pieniądze z własnych środków i czeka na zwrot, inne wypłaciły jedynie swoją część, natomiast pozostałe czekały na przelew z Ministerstwa Pracy aby dokonać jednorazowego przelewu.

Nasze informacje potwierdza jedynie wpis Minister Pracy na Twitterze:


Pieniądze w ramach pomocy bezrobotnym, czyli po 500€, za lipiec 2020 zostaną wysłane najpóźniej jutro.

Mamy nadzieję, że pieniądze pojawią się na kontach zainteresowanych osób w poniedziałek. Oczywiście wszystko zależy od tego ile pracowników jest zatrudnionych i jak szybko dział księgowości upora się z wypłatami.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!