fbpx

Ministerstwo Pracy “na pełnych obrotach” rozpatruje wnioski emerytów

Stowarzyszenie Emerytów Cypryjskich, Ε.ΚΥ.ΣΥ (Ενωση Κυπριων Συνταξιουχων), bezskutecznie próbuje skontaktować się z Ministerstwem Pracy w sprawie dodatków specjalnych dla emerytów, których dochody niestety, jak to nazwało Stowarzyszenie,  “są poniżej granicy ubóstwa”. 

Stowarzyszenie zwraca uwagę na potrzebę rozwiązania „wyjątkowo dużego opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków złożonych przez emerytów o niskich dochodach w 2018 r.”, dodając, że „wnioski te nie zostały jeszcze rozpatrzone, a osoby, których to dotyczy, nie zostały poinformowane o decyzji w ich sprawie”.

Jak to znajomo dla wszystkich brzmi, prawda? Czy to emerytura, czy zasiłek, czy chorobowe. Ekspresowe tempo w wydaniu cypryjskim!
 
W związku z problemem Stowarzyszenie wysłało w tym roku trzy listy do Ministra Pracy, jednak jak dotąd nie otrzymano żadnej odpowiedzi, chociaż na spotkaniu, które Organizacja odbyła z Ministrem Pracy w grudniu 2019 roku, stało się jasne, że problem zostanie rozwiązany, a zainteresowane strony będą znały odpowiedź.

Obiecanki cacanki? Nie! Wszystko jest w porządku! Można już nawet składać nowe wnioski! 

Te nowe, składać można do 31.12.2020 roku, ale obserwując zapał i tempo pracy ministerstwa, i to nie tylko w tej sprawie, Drodzy Emeryci, poczekacie, poczekacie. 

Wniosek, który należy wypełnić, dotyczy świadczenia dla emerytów o niskich dochodach lub dla UE (formularz EEE5.v2 – szary).

Osoby, których roczne dochody nie przekraczają 10324 euro, a ich poprzednie wnioski (2014 rok!!!) zostały odrzucone, mogą składać wnioski ponownie. Dla dwuosobowego gospodarstwa domowego podstawą do wypełnienia wniosku jest kwota nie przekraczająca 15966 euro. 

Stowarzyszenie zachęca do kontaktowania się z lokalnymi komitetami, by zainteresowane osoby mogły uzyskać wszelką możliwą pomoc, radę, a także asystę w wypełnianiu wniosków. 

Ze stowarzyszeniem można skontaktować się telefonicznie, lub za pośrednictwem mediów społecznościowych (https://www.facebook.com/pg/ekysy) oraz telefonicznie (22 866418)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!