fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
 • Limassol 24'C ☼
 • Nicosia 27'C 🌥
 • Larnaca 27'C ☼
 • Ayia Napa 25'C ☼
 • Paphos 24'C 🌥
 • Limassol 24'C ☼
 • Nicosia 27'C 🌥
 • Larnaca 27'C ☼
 • Ayia Napa 25'C ☼
 • Paphos 24'C 🌥

Minister Zdrowia przedstawił nowe ograniczenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Po orędziu Prezydenta Cypru Nikosa Anastasiadisa, Minister zdrowia Constantinos Ioannou zapowiedział nowe pakiety działań na rzecz powstrzymania pandemii koronawirusa, w związku z nasileniem incydentów, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. 

Nowe środki wchodzą w życie w czwartek 12.11.2020 roku o godzinie 20.00.

OGRANICZENIA OGÓLNOCYPRYJSKIE:
obowiązują do 30 listopada 2020

 1. Obecność osób na zgromadzeniach w domach i miejscach publicznych jest dozwolona, ​​z wyjątkiem restauracji i kawiari, przy maksymalnej liczbie 10 osób na dom / grupę, w tym nieletnich.
 2. Funkcjonowanie jadalni jest dozwolone do godziny 22:30. Obszary jadalne obejmują restauracje, restauracje w hotelach i innych obiektach turystycznych, restauracje w centrach handlowych, domach towarowych i centrach handlowych, tawerny, kawiarnie, pizzerie, puby, bary z przekąskami, bary, kawiarnie oraz jadalnie w stołówkach i / lub klubach sportowych, klubach kulturalnych, klubach, stowarzyszeniach itp. Wyjaśniono, że wyżej wymienione obszary mogą świadczyć usługi dostawy do domu po godzinie 22.30. Z zakazu wyłączone są jadalnie na lotniskach w Larnace i Pafos. 
 3. Maksymalna liczba osób, które mogą być obsługiwane w placówkach gastronomicznych to 75 osób w pomieszczeniach i 150 osób na zewnątrz. 
 4. Maksymalna liczba osób na rezerwację / stolik / grupę w restauracjach nie może przekroczyć 6 osób.
 5. Zabrania się przemieszczania osób w godzinach od 23:00 do 5:00 dnia następnego, z wyjątkiem wyjazdów w nagłych wypadkach medycznych (z / do apteki, szpitala) lub w celach zawodowych, za okazaniem odpowiedniego zaświadczenia lub dowodu. 
 6. Kościelne i inne formy kultu religijnego w kościołach, meczetach i innych miejscach kultu religijnego, a także ceremonie religijne są wykonywane przy maksymalnej liczbie 75 osób, zgodnie z protokołami obowiązującymi w miejscach kultu religijnego.
 7. Dozwolone jest przeprowadzanie rozgrywek na obiektach sportowych, w ramach mistrzostw sportowych, bez obecności kibiców, pod warunkiem przestrzegania odpowiednich protokołów. 
 8. Korzystanie z szatni na salach gimnastycznych jest zabronione.
 9. Działanie placów zabaw, parków rozrywki i lunaparków zostaje zawieszone.
 10. Konferencje, wystawy handlowe i artystyczne, zgromadzenia i imprezy są zabronione.
 11. Zakazane są wizyty w domach opieki, ośrodkach dla osób przewlekle chorych, strukturach i schroniskach dla grup wrażliwych, schroniskach przejściowych, żłobkach, placówkach ochrony dzieci,
 12. Działalność obozów zostaje zawieszona.
 13. Zabrania się wchodzenia i / lub wychodzenia z ośrodków przyjęć, gościnnych i zatrzymań osób ubiegających się o azyl jakiejkolwiek osoby, z wyjątkiem wjazdu nowo przybyłych osób ubiegających się o azyl. Rozumie się, że wjazd i / lub wyjazd z tych ośrodków jest dozwolony dla pracowników oraz w wyjątkowych przypadkach wjazd i / lub wyjazd ze względów humanitarnych i / lub medycznych za odpowiednim zezwoleniem Ministra Spraw Wewnętrznych.
 14. Sprzedawcy napojów i żywności (supermarkety, minimarkety, sklepy mięsne itp.) oraz apteki od początku ich działalności do godziny 10:00. służyć tylko osobom powyżej 65 roku życia i osobom niepełnosprawnym. 

Dodatkowe ograniczenia w Limassol i Pafos znajdziecie tutaj >>>


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.