fbpx

Minister swoje, kierowcy swoje – będzie 120 nowych sygnalizacji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Transportu przyjechał do Limassol zobaczyć czy nowa, inteligentna sygnalizacja świetlna spełnia swoją rolę

Niewielki wypadek, trąbienie i ruch uliczny odnotowano podczas wizyty ministra transportu Giannisa Karousou, który w południe był na rondzie Agia Fyla, aby sprawdzić funkcjonowanie inteligentnych świateł. Pan Karousos zapowiedział między innymi, że w lipcu zostanie ogłoszony przetarg na instalację podobnego systemu w 120 lokalizacjach w prowincjach Nikozja i Limassol.

W swoich wypowiedziach pan Karousos stwierdził, że wyniki działania systemu inteligentnych świateł na rondzie Agia Fyla są imponujące. Powiedział też, że czas przejazdu z Agia Fyla do ronda został skrócony o 73%. 


Dodał też, że w popołudniowych godzinach szczytu, od strony południowej do ronda, czas oczekiwania został skrócony z 20 do 9 minut, czyli o około 55%. 


Minister stwierdził, że cieszy się z pozytywnych komentarzy na temat nowego systemu – niestety użytkownicy portali społecznościowych raczej go krytykują niż chwalą.


Dodał, że jest to pionierski system dla danych cypryjskich, zapowiadając, że w lipcu zostanie ogłoszony przetarg na instalację podobnego systemu w 120 punktach w prowincjach Nikozja i Limassol. W sumie w Limassol zostanie zainstalowanych czterdzieści punktów.

Użytkownicy portali społecznościowych raczej nowy system ganią niż chwalą – trudno więc zrozumieć skąd minister ma dane na temat “wspaniałości” systemu. Z drugiej jednak strony być może lata przyzwyczajeń robią swoje i trudno zrozumieć nowe oznakowanie najbardziej zakorkowanego ronda na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!