Mini ronda zamiast skrzyżowań?

Jedną z propozycji zmian na cypryjskich drogach jest wprowadzenie mini rond – mają zapobiegać wypadkom

Dzisiaj odbyło się spotkanie na którym omawiano propozycje związane ze zmianami w ruchu drogowym. Specjaliści mają przedstawić pomysły na rozwiązania w ruchu drogowym, które mogą skutecznie zapobiec wypadkom.

Zostało ono zwołane przez ministerstwo transportu po noworocznym wypadku w Limassol w którym zginęły cztery osoby.

W spotkaniu wzięli udział specjaliści ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego z wydziału robót publicznych ministerstwa transportu, którzy odpowiadają za oznakowanie, sygnalizację świetlną, progi zwalniające oraz modyfikacje dróg poprawiające bezpieczeństwo w sieci drogowej.

Jedną z propozycji, która pojawiła się podczas dyskusji, jest montaż „mini rond”, które świetnie są znane kierowcom w innych krajach.

Pierwszym krajem na świecie, który wprowadził tego typu skrzyżowania była Wielka Brytania i zdaniem specjalistów faktycznie spowalnia i udrożnia ruch.

Wysepka na środku ma zazwyczaj 3 – 5 metrów średnicy a średnica samego skrzyżowania jest bardzo ograniczona przepisami – w Polsce średnica całej obwiedni ronda nie przekracza 20 metrów.

Inne propozycje to także zwiększenie ilości patroli policji, montaż dodatkowych kamer a także montaż na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną sekundników pokazujących przez jaki światło pozostanie zielone.

Na skrzyżowaniu na którym doszło do wypadku w Nowy Rok zaroponowane natychmiastowe działanie polegajace na umieszczeniu kamer monitorujących prędkość. Zdaniem Vafeadesa system ten mógłby zacząć działać w ciągu kilku miesięcy, jeśli projekt zostanie przyjęty.

„Do tego czasu sugerowane będą regularne patrole policyjne w tym rejonie” – dodał.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!