fbpx

Migranci będą wracać do domu

Nicos Nouris prowadzi rozmowy na temat nielegalnych migrantów podczas spotkań w New Delhi

Minister rozmawiał na ten temat z wiceministrem spraw wewnętrznych Indii odpowiedzialnym za kwestie migracji Shri Nityanand Rai. Nouris zwrócił uwagę na konieczność zawarcia umowy o readmisji osób przebywających nielegalnie w obu krajach, którą Cypr przedłożył już rządowi Indii.

Nouris zaproponował szereg środków, w tym ustanowienie oficera łącznikowego rządu Indii na Cyprze w celu bezpośredniej i bliskiej współpracy z cypryjską policją w celu zajęcia się zjawiskiem fałszywych dokumentów, fałszywych zaświadczeń, handlem ludźmi i wykorzystywaniem osób, jak jak również walką z handlem narkotykami.

Indyjski wiceminister wyraził zdecydowaną wolę rządu Indii do współpracy w powyższych obszarach, wyrażając gotowość do dyskusji i zawarcia obustronnie korzystnej umowy o współpracy. Nouris wystosował oficjalne zaproszenie do indyjskiego urzędnika do odwiedzenia Cypru przed końcem roku w celu podpisania porozumienia.

Cypr osiągnął także porozumienie z Bangladeszem, które natychmiast przyspieszy procedury powrotu obywateli Bangladeszu z wyspy do ich kraju.

Umowa została podpisana podczas spotkania ministra spraw wewnętrznych Nicosa Nourisa z ministrem spraw wewnętrznych Bangladeszu Asaduzzamanem Khanem. Podczas spotkania obaj ministrowie omówili sposoby współpracy obu krajów w zakresie migracji, w szczególności powrotu obywateli Bangladeszu nielegalnie przebywających w Republice.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!