Mieszkańcy północy pracują na południu

Według mediów z północy na terenach kontrolowanych przez Cypr pracuje około 3000 Turków cypryjskich.

Szef związku Turk-sen, Arslan Bicakli, powiedział, że dzięki specjalnemu wspólnemu programowi prowadzonemu z Sek tylko w tym roku otrzymali 600 wniosków od Turków cypryjskich w sprawie zatrudnienia na terytorium kontrolowanym przez Republikę Cypryjską.

Dodał, że zatrudniono kolejnych 500 osób, a z tej liczby 400 już zaczęło pracować. Pracują także setki osób, które nie przeszły przez wspólny program związkowy.

Bicakli dodał, że proces składania wniosków jest nadal otwarty i więcej chętnych może pracować na południu.

Na początku tygodnia Turk-Sen i Sek postanowili powołać wspólną komisję do omówienia wszelkich kwestii pracowniczych. Komitet spotka się ponownie za 15 dni.

Pod koniec ubiegłego roku Sek współpracował z Turk-Sen, aby ułatwić tureckim Cypryjczykom pracę na obszarach kontrolowanych przez rząd. Turk-Sen przekazuje te aplikacje do Sek, która przekazuje je zainteresowanym pracodawcom na południu wyspy.

Pomysł zrodził się z powodu braków kadrowych w niektórych sektorach na południu – takich jak budownictwo i turystyka. Tureccy Cypryjczycy zapisujący się do programu objęci są układami zbiorowymi.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!