fbpx

Między miastami tylko z testami

Jak zapewne wiecie, aby przejechać z dystryktu Limassol lub Pafos do innych miast, należy mieć odpowiednie zaświadczenie. I wiele osób takowe zaświadczenia posiada. Są to kurierzy, dostawcy do sklepów czy pracownicy innych wymienionych w dekrecie firm. Takie zaświadczenie pracodawca może wypisać od ręki i będzie ono ważne do środy 18.11.2020 roku.

Dlaczego tak krótko?

Okazuje się, że cypryjski rząd, po cichu, za pieniądze wciąż działających jeszcze firm postanowił przetestować wszystkich pracujących.

Jak to możliwe? Okazuje się, że właśnie od środy, od 18.11.2020 roku od godziny 5:00 aby przejechać z miasta do miasta należy posiadać negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż przed siedmioma dniami.

Koszt 65€ + VAT i stracone kilka godzin pracy pracownika – musi dojechać na miejsce testowania.

Skoro zamknięcie Limassol i Pafos ma potrwać do końca listopada, każda firma będzie musiała wykonać minimum dwa takie testy każdemu pracownikowi.

Przepis nie dotyczy jedynie pracowników, ale wszystkich osób, które muszą dojechać z Limassol lub Pafos do stolicy lub innego cypryjskiego miasta. Także matki z dzieckiem, która ma zaplanowaną wizytę u lekarza specjalisty w Nikozji, mężczyznę, który jedzie z Limassol na lotnisko w Pafos aby odebrać swoją matkę oraz studenta który jedzie na ważny egzamin z Ayia Napy do Limassol.

W taki oto sposób można zaoszczędzić na wydawaniu publicznych pieniędzy na testy…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!