Michniewicz trafi na Cypr?

Polskie media sugerują, że byłego selekcjonera polskiej reprezentacji zamierza zatrudnić Cyp

Jak informuje Tomasz Ćwiąkała z Canal+ zatrudnieniem byłego trenera reprezentacji polski w piłce nożnej zainteresowany jest Cypr. Zdaniem dziennikarza Cypryjczycy chcą aby poprowadził reprezentację Cypru.

Przypomnijmy, że Michniewicz zrealizował postawiony przed nim cel Polska wyszła z grupy na Mistrzostwach Świata w Katarze. Zarząd PZPN zdecydował jednak, że nie przedłuży z nim umowy na dalsze prowadzenie naszej narodowej drużyny.

Cypryjczycy nigdy nie awansowali do żadnej wielkiej imprezy piłkarskiej, to w eliminacjach wielokrotnie zdarzało im się zwyciężyć wyżej notowanych rywali. W kwalifikacjach do Euro 1968 piłkarze pokonali 2:1 Szwajcarię, a w 1989 roku dzięki wynikowi 1:1 pozbawili podopiecznych Michela Platiniego nadziei na awans do Mundialu 1990. Sześć lat później zremisowali 1:1 z ówczesnymi mistrzami Europy Duńczykami.

Reprezentacja Cypru największy sukces odniosła na jesieni 1998 roku, kiedy w walce o Euro 2000 wygrywając 3:2 z Hiszpanią.

Obecnie Cypr prowadzi Temur Kecbaia z Gruzji.

Jak ustalili dziennikarze Faktu kontrakt Gruzina będzie obowiązywał jeszcze przez minimum dwa lata – do zakończenia eliminacji do EURO2026.

Od 1948 roku Cypr należy do FIFA, a od 1962 do UEFA.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading