fbpx

Powspominajmy: rozmowa z Michałem Pałubskim (film)

Na początku lutego, w Pafos, po raz pierwszy na Cyprze wystąpił Michał Pałubski. Tomaszowi Haczkiewiczowi z VLOGa “Na Cyprze” udało się zamienić z nim kilka słów.

Zobaczcie co nam ciekawego powiedział:


Michał Pałubski – polski aktor kabaretowy i stand-uper, były członek krakowskiej Formacji Chatelet. Współtwórca nieistniejącego już kabaretu Nie My. Szlify aktorskie zdobywał na scenie teatru w Częstochowie, którego dyrektorem był wówczas Marek Perepeczko, wcielając się w tytułową rolę Pana Tadeusza, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza.

Jest również jednym z pomysłodawców przeglądu kabaretowego Trybunały Kabaretowe, organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim.

W latach 1996–2019 był członkiem Formacji Chatelet, skąd przede wszystkim znali go widzowie (w tym telewizyjni), gdyż grał tam wiele kultowych postaci, najbardziej znana to “Buba”. W roku 2017 wraz z pisarzem Jakubem Ćwiekiem i mistrzem BJJ Maciejem Linke zaczął występować na scenie stand-up w projekcie „Michał Pałubski i Brothells”.

Do Pafos przyjechał odpocząć, jednak jak sam mówi bez grania nie potrafi żyć – zaprezentował więc program “StandUp na życie”.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!