fbpx

Miała być aplikacja, a są papiery…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Aplikacja GreenPass miała ograniczyć papierologię na Cyprze

Początkowo, rząd Cypru tłumaczył, że nie wprowadza aplikacji SafePass, gdyż lada chwila ruszy unijna aplikacja GreenPass. Wszystko miało ruszyć od 1.07.2021 i szczerze powiedziawszy mieliśmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Niestety, tak się nie stało.

Wprawdzie zgodnie z terminem uruchomiono wydawanie cyfrowych certyfikatów, ale niestety nie są one cyfrowe – są papierowe. Trzeba je wydrukować lub zapisać w telefonie jako PDF. No i w razie konieczności szukać gdzie je zapisaliśmy. Niestety, w starszych telefonach nie jest to takie proste.


Aplikacja Digital Green Pass miała ruszyć od 01.07.2021 – może ruszy za kilka dni…


Wiele osób już pobrało certyfikaty na telefon – można go w każdej chwili okazać odpowiednim organom. W końcu na Cyprze, aby wejść do wielu miejsc w teorii trzeba mieć albo zaświadczenie o szczepieniu, albo o wyzdrowieniu albo ważny test – trzeba mieć więc przy sobie odpowiedni dokument, papier. Aplikacja miała nam ułatwić życie…

Aplikacja, dzięki której będziemy mogli mieć cyfrowy certyfikat na swoim telefonie komórkowym – nie jest jeszcze gotowa

Jak powiedział wiceminister innowacji Kyriakos Kokkinos, tak zwany portfel COVPASS nie będzie dostępny od jutra 1/7, ponieważ jak wyjaśniono, niektóre problemy techniczne mają zostać rozwiązane przez Google i Apple. Jest to jednak kwestia dni do uregulowania, jak wyjaśnił, a więc certyfikat cyfrowy będziemy mieli na swoim telefonie komórkowym poprzez odpowiednią aplikację.

Mamy nadzieję, ze nastąpi to w miarę szybko…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!