Melco zwalnia 181 osób!

Do tej pory poszukiwali pracowników, a teraz Melco zwalnia w Limassol ponad 180 osób!

Łącznie 181 pracowników zintegrowanego kasyna w Limassol straciło pracę, poinformował w poniedziałek operator Melco, powołując się na „trwający konflikt w Izraelu”. W rezultacie w City of Dreams Mediterranean „odnotowano gwałtowny spadek obłożenia hoteli i znaczny spadek liczby wizyt w międzynarodowych kasynach”. Zmusiło to spółkę do „podjęcia trudnych decyzji w zakresie dostosowania struktury kosztów, aby zapewnić jej długoterminowy sukces”.

Według komunikatu prasowego Melco zwolniono 130 pracowników, a 51 pracownikom na okresie próbnym nie przedłużono umów. 

„Uzasadnienie wyboru opierało się na obiektywnej zasadzie „ostatni przyszedł, pierwszy wyszedł” i było zgodne z cypryjskim prawem dotyczącym zwolnień” – uściśliła firma.

Około 2000 osób było zatrudnionych w City of Dreams Mediterranean w Zakaki w Limassol, określanym jako pierwsze w Europie zintegrowane kasyno.

Melco dodało, że poza wymogami prawnymi „zaoferowałoby współpracownikom, których to dotyczy, dodatkowe pakiety ex gratia, które wykraczają poza minimum prawne i praktyki branżowe”.

Przedstawiciel związku zawodowego Peo, Neophytos Timinis, powiedział w Cyprus Mail, że po tych wydarzeniach „ludzie są zdenerwowani i przestraszeni, a w kasynie panuje atmosfera chaosu”.

Oświadczenie następuje po tygodniach spekulacji i doniesień o „masowych zwolnieniach”, które sugerowały, że pracę straci 300 osób.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading