Melani wróciła do Akrotiri

Melani, rzadka czarna samica flaminga, powróciła na słone jezioro Akrotiri po raz piąty w ciągu siedmiu lat, podały w czwartek Bazy Brytyjskie

Flaming, który cierpi na „melanizm”, genetyczną nieprawidłowość, która zmienia kolor na ciemnobrązowy lub czarny, wywołał burzę medialną na całym świecie, kiedy pojawił się po raz pierwszy w 2015 roku.

Thomas Hadjikyriakou, kierownik Centrum Edukacji Ekologicznej Akrotiri, powiedział, że jest zachwycony, widząc powrót flaminga w tym roku, w jej dziesiąte urodziny.

W przeszłości bardzo niewielu ludzi miało na tyle szczęścia, by spojrzeć na nią w przeszłości, więc jej powrót w swoje dziesiąte urodziny jest cudowny – powiedział.
Jej powrót oznacza, że ​​więcej osób może cieszyć się tym wspaniałym widokiem- wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ jest to jedyny tego rodzaju flaming na świecie i niewiele o nim wiadomo.

Hadjikyriakou ostrzegał jednak, że ludzie nie powinni zbliżać się do ptaka ani wchodzić do jeziora, ponieważ może to zakłócić jego siedlisko.

Każdego roku flamingi gromadzą się na słonych jeziorach, aby żywić się solankami i planktonem – wiele z nich pozostaje przez cały rok, jeśli warunki pozostają idealne.

Flamingi zwykle przebywają między październikiem a lutym, ale nie ma sposobu, aby powiedzieć, jak długo czarny flaming pozostanie. Radzę skorzystać z okazji i zobaczyć go teraz, ponieważ nie możemy być pewni, że wróci w przyszłym roku, chociaż wydaje się, że mu się tu podoba

W widocznym powyżej poście na Twitterze napisano:

Melani, która właśnie skończyła 10 lat, po raz kolejny wróciła do Akrotiri. Jest czarną, czyli melanistyczną samicą flaminga (Phoenicopterus roseus), podobno jedyną na świecie! Wspaniale widzieć, że dobrze sobie radzi! Możesz zobaczyć Melani na AEEC

To nie pozostaje nam nic innego niż brać aparat fotograficzny i jechać do Akrotiri.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!