Matka Rosja ostrzega rodaków?

Przeciwnicy Putina, Rosjanie mieszkający na Cyprze czują się zagrożeni po zdjęciach opublikowanych w Limassol…

Rosyjscy przeciwnicy wojny Moskwy na Ukrainie, którzy mieszkają na Cyprze, twierdzą, że są atakowani przez rosyjską propagandę, aż do zawoalowanych gróźb śmierci. Ich zdaniem władze cypryjskie nie podejmują żadnych działań. W mailach wysłanych do Cyprus Mail niektórzy rosyjscy mieszkańcy Limassol mówią, że są zastraszani z powodu sprzeciwu wobec działań rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Poinformowano, że w sobotę rano niezidentyfikowane osoby wywiesiły plakaty przedstawiające rosyjskich aktywistów mieszkających na Cyprze, którzy aktywnie sprzeciwiają się wojnie Rosji na Ukrainie i reżimowi Putina. Plakaty wisiały w okolicach limasoolskiego molo

Na zdjęciach pokazano twarze aktywistów i ich nazwiska (w języku rosyjskim). Zdjęcia przypominały te wystawiane podczas pogrzebów z żałobnymi wstęgami – pod zdjęciami zapalono świece (takie zwykle zapala się ku pamięci zmarłych osób).

Kilka osób, których zdjęcia zostały zamieszczone na molo, złożyło już na policję skargę z powodu gróźb karalnych – napisano w mailu do Cyprus Mail

W komentarzach w mediach społecznościowych jedna z osób, których zdjęcie zostało zamieszczone, Michaił Savostin, powiedział: „Takie działanie postrzegam jako zagrożenie życia dla każdego z nas. Nie zdziwię się, jeśli coś mi się stanie…”

Inna osoba, której zdjęcie zostało opublikowane, Natalia Bojko, powiedziała: „Rosyjska propaganda nie ma wystarczająco dużo miejsca we własnym kraju, wylewa się ze wszystkich szczelin i dotarła również na Cypr. W mieście Limassol, na najbardziej zatłoczonej ulicy, zainstalowano transparent żałobny ze zdjęciami żywych ludzi, gdzie też jest mój”.

Oprócz oczywistego naruszenia prawodawstwa unijnego dotyczącego naruszenia danych osobowych, można to z powodzeniem interpretować jako groźby osobiste ze strony (niezidentyfikowanej) grupy osób – napisano w mailu

W mailu do redakcji Cyprus Mail znalazło się także takie zdanie:

Znając bardzo dobrze reputację reżimu Putina, te zagrożenia należy traktować niezwykle poważnie, co oznacza, że ​​ci ludzie są zagrożeni dla swoich poglądów politycznych. Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla podstawowych wolności europejskich: wolności słowa, wolności poglądów politycznych, wolności opinii.

Cyprus Mail nie informuje czy policja zajęła się sprawą gróźb karalnych.

W sprawie, do momentu naszej publikacji, nie było także żadnego komentarza policji w tej sprawie.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!