Masz Medical Card – możesz jej używać do końca sierpnia

Rząd przyjął specjalne rozporządzenie, w którym określił jasno, że osoby, która nie mogą zarejestrować się w systemie GESY mogą do końca sierpnia używać swoich starych Medical Card.

W miesiącach poprzedzających uruchomienie Gesy okazało się, że niektóre grupy cudzoziemców zamieszkujących na Cyprze nie były w stanie zarejestrować się jako beneficjenci z powodu braku lub nieodpowiednich dokumentów osobistych. Aby tymczasowo rozwiązać sprawę, dopóki niezbędne dokumenty nie zostaną wydane przez rejestr cywilny, gabinet zdecydował o przyznaniu dostępu do pewnych grup. Do 31 sierpnia lub do czasu wydania niezbędnych dokumentów, gabinet zgodził się zezwolić na dostęp Gesy tym członkom społeczeństwa, którzy są posiadaczami kart medycznych, ale nie mają obywatelstwa cypryjskiego. Osoby oczekujące na wydanie statusu stałego pobytu, jak również noworodki i dzieci, które urodziły się na Cyprze cudzoziemcom i które posiadają akt urodzenia, ale nie mają niezbędnych zezwoleń na pobyt, również są objęte tą grupą.

Jeżeli więc mieliście problemy z rejestracją i czekacie na nowe dokumenty, które będą zgodne z systemem rejestracji – korzystajcie śmiało ze starych kart medycznych.

[bar group=”819″]


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!