fbpx

Masz koronawirusa? Ubezpieczenie nie zadziała!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłat odszkodowania za wypadek, jeżeli poszkodowany miał COVID-19

Praktycznie wszystkie działające na Cyprze firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowań dla osób, które chorują na koronawirusa. Firmy rozsyłają do swoich klientów informacje w polisach mieszkaniowych, że nie są objęci odszkodowaniem za… choroby zakaźne oraz szkody lub wypadki związane z COVID 19.

Okazuje się więc, że mając ubezpieczenie mieszkania, które jest wymagane przy kredytach hipotecznych, ubezpieczyciel nie odpowie za żadne szkody, które powstały w czasie gdy chorował właściciel mieszkania.


Jeśli ktoś jest zarażony COVID, jest w domu i straci przytomność przy włączonej kuchence wywoła pożar w domu lub mieszkaniu – ubezpieczyciel nie zobowiązuje się do pokrycia szkody.


Jeżeli posiadacie polisę mieszkaniową sprawdźcie szczegółowo z warunki ubezpieczenia a w szczególności z zawartymi w niej wyjątkami, a jeśli nie zgadza się z otrzymaną notatką, aby skontaktować się ze swoim doradcą ubezpieczeniowym.

Okazuje się więc, że nie warto chorować w domu…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!