fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 16'C ☁
  • Nicosia 8'C 🌧
  • Larnaca 12'C ☁
  • Ayia Napa 14'C ☁
  • Paphos 15'C ☁
  • Limassol 16'C ☁
  • Nicosia 8'C 🌧
  • Larnaca 12'C ☁
  • Ayia Napa 14'C ☁
  • Paphos 15'C ☁

Masz konto w CO-OP Bank? Możesz mieć problemy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

[dropcap]W[/dropcap]szyscy, którzy dotychczas mieli konta, kredyty czy karty kredytowe w CO-OP Banku, z dniem 1. września 2018 roku automatycznie stali się klientami Hellenic Banku. Nowy zarządzający rachunkami twierdzi, że automatycznie przeniósł wszystkie transakcje zgodnie z informacjami przekazanymi przez nieistniejący już bank, tu jednak pojawił się pewien problem. CO-OP Bank automatycznie przelał dostępne pieniądze na istniejące zadłużenia.

Dlaczego? Na to pytanie nikt nie potrafi odpowiedzieć. Tuż przed przekazaniem informacji o klientach bank przeksięgował w ten sposób depozyty aby pokryły ewentualne zadłużenia. Przykładowo na karcie kredytowej wydanej przez bank mieliście zadłużenie w wysokości 500€ a na koncie, którego używacie do normalnych, bieżących płatności 600€. CO-OP przeksięgował pieniądze z rachunku bieżącego pokrywając w ten sposób zadłużenie a Wam do dyspozycji została karta i 100€ na koncie. Wszystko dobrze, jeśli była to karta kredytowa z której dalej możecie korzystać, bo jeśli to był kredyt na przykład na samochód to z dnia na dzień zostaliście bez pieniędzy.

Hellenic Bank zapowiada, że będzie starał się pomóc wszystkim doświadczonym w ten sposób klientom przywracając, w miarę możliwości oczywiście, dotychczasowe zasady. Niestety, bank uchylił się od odpowiedzi na pytanie co z osobami, które w chwili obecnej nie mają zdolności kredytowej a swoje kredyty spłacały regularnie i sumiennie.

Żeby było ciekawiej Hellenic Bank zapowiedział likwidację kilkudziesięciu oddziałów dawnego CO-OP oraz niektórych bankomatów, tłumacząc to oczywiście strategią ekonomiczną. Zdaniem zarządu w części oddziałów dokonywano zaledwie kilku operacji dziennie, a niektóre z bankomatów wypłacały pieniądze zaledwie kilka razy w roku.

Jeśli więc macie, a raczej mieliście konto w CO-OP Bank przygotujcie się na prawdziwą rewolucję.


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: