MasterCard już działa

Po trzech tygodniach od awarii, karty MasterCard działają bez problemu

Od 1 stycznia 2023 roku użytkownicy niektórych kart MasterCard na Cyprze nie mogli dokonywać płatności zbliżeniowych. Problem dotyczył głównie posiadaczy kart wydanych przez Hellenic Bank.

Problem był tak poważny, że bank zastanawiał się nawet nad wymianą wszystkich kart na nowe.

Hellenic Bank informuje, że problem został rozwiązany. Po ponownym użyciu karty jej użytkownik dostanie wiadomość z informacją, że karta obsługuje już płatności zbliżeniowe i nie ma konieczności jej wymiany. Posiadacze kart nie muszą dokonywać zmian kodu pin czy też logować się do bankowości internetowej czy też odwiedzać placówkę bankową.

Dla przypomnienia, problem został stworzony przez konkretnego sprzedawcę kart, który albo musiał rozwiązać konkretny problem techniczny, albo karty musiały zostać wymienione. Konkretna partia kart wydanych przez dostawcę posiadała kod umożliwiający obsługę zbliżeniową do 31 grudnia 2022 r. Z tego powodu od 1.01.2023 r. zaobserwowano problem w transakcjach zbliżeniowych, czy to z bankomatem, czy do płatności w sklepach i Hellenic Bank, aby nie sprawiać kłopotu swoim klientom, uznał, że karty należy wymienić. Warto zaznaczyć, że w momencie wystąpienia problemu płatności pozostałymi kartami odbywały się normalnie przy wszystkich rodzajach transakcji, zarówno zbliżeniowych, jak i wypłat gotówki z bankomatu.

w specjalnym komunikacie bank zapewnił także, że nie planuje zamknięcia żadnego oddziału w 2023 roku.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!