fbpx

Maseczki, dystans, dezynfekcja – wnioski po spotkaniu w ministerstwie

Na konferencji prasowej po specjalnie zwołanym spotkaniu komitetu doradczego w sprawie covid19, Minister zdrowia Constantinos Ioannou poinformował, że stosowanie masek ochronnych będzie obowiązkowe we wszystkich zamkniętych przestrzeniach jako dodatkowy środek przeciwdziałający rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Minister zapowiedział publikację odpowiednich przepisów tak szybko jak to tylko możliwe a maski będą obowiązkowe we wszystkich zamkniętych przestrzeniach.

Jeśli w zamkniętej przestrzeni są więcej niż dwie osoby, należy nosić maski – powiedział
To kwestia czasu, zanim stracimy kontrolę. Bez współpracy wszystkich obywateli nie osiągniemy pożądanego rezultatu.

Zdaniem ministra, jedyną możliwością zapobiegania dalszego rozprzestrzeniania się wirusa jest stosowanie zasady “MASECZKI+DYSTANS+DEZYNFEKCJA”. Wezwał również młodych ludzi, aby myśleli o swoich rodzinach, a zwłaszcza o osobach starszych, i ściśle przestrzegali środków, aby uniknąć przekazania wirusa wrażliwym grupom ludności.

Niech myślą o swoich rodzicach, dziadkach, lekarzach – powiedział

Na specjalnie przygotowanym przez nas wykresie wyraźnie widać nagły wzrost liczby przypadków od 22.09.2020, czyli mniej więcej od momentu kiedy dzieci i młodzież wróciły do szkół i przedszkoli.

Czekamy na szczegółowe przepisy, trudno sobie wyobrazić aby maseczkę mieć na ustach podczas spotkań domowych czy restauracjach.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!