fbpx

Marynarze wrócili z Limassol z koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Najpotężniejsza flotylla brytyjskiej marynarki wojennej od czasów wojny o Falklandy została zdziesiątkowana przez Covid-19 po tym, jak marynarze szaleli na Cyprze, poinformował w środę The Mirror.

Część załogi uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa po niedawnym postoju w Limassol. Uważa się, że wśród osób, które uzyskały wynik pozytywny, jest co najmniej 100 członków załogi na pokładzie HMS Queen Elizabeth, którzy otrzymali już dwie dawki szczepionki.


Nie jest jasne, ilu z 3700 członków załogi zaraziło się wirusem, ale rzecznik marynarki powiedział, że to „niewielka liczba”.


Źródła podają, że nikt nie potrzebuje pilnego leczenia, a liczba infekcji zaczyna spadać. Statki będą jednak musiały pozostać na morzu przez co najmniej kolejne trzy tygodnie.

Kapitan Steve Moorhouse namawiał załogi do wykonywania codziennych testów i starania się jak najbardziej unikać kontaktu z innymi ludźmi.

Rzecznik Royal Navy powiedział, że tylko niewielka liczba członków załogi uzyskała wynik pozytywny i wprowadzono środki, w tym regularne testy, dystans społeczny oraz system testów i śledzenia.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!