Marszałek Sejmu z wizytą na Cyprze

Elżbieta Witek rozpoczyna dziś oficjalną wizytę na Cyprze

Jak informuje Kancelaria Sejmu RP, dziś rozpoczyna się trzydniowa, oficjalna wizyta Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek.

Wizyta na Cyprze rozpocznie od obiadu wydawanego przez honorowego konsula generalnego RP w Republice Cypryjskiej Leandrosa Papaphilippou.

Jutro druga najważniejsza osoba w Polsce zostanie oficjalnie powitana przez przewodniczącą Izby Reprezentantów Republiki Cypryjskiej Annitę Demetriou – obie panie spotkają się w budynku parlamentu po czym wspólnie spotkają się z mediami.

Śmiało można powiedzieć, że Pani Marszałek jutrzejszy dzień na Cyprze spędzi na odwiedzaniu różnych ważnych miejsc na Cyprze: będzie wizyta w przedszkolu dla ukraińskich dzieci w Pyla, strefy zdemilitaryzowanej w Nikozji a także oficjalny obiad w Leflkarze wydawany przez przewodniczącą Izby Reprezentantów Republiki Cypryjskiej Annitę Demetriou, deputowanych okręgu wyborczego Larnaka oraz burmistrza Lefkary Sofoklisa Sofokleusa.

W czwartek odbędzie się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z ministrem spraw wewnętrznych Republiki Cypryjskiej Constantinosem Ioannou a także Arcybiskupem Cypru Georgiosem a następnie weźmie udział w śniadaniu roboczym wydawanym przez przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Grupy Przyjaźni Parlamentarnej z Polską Harrisa Georgiadesa.                                    

Niestety, oficjalnie nie zaplanowano żadnego spotkania z Polonią i Polakami mieszkającymi na Cyprze.

Jak wynika z opublikowanego planu wizyty, jedynym „polskim” elementem wizyty będzie złożenie kwiatów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek pod pomnikiem św. Jana Pawła II w czwartek o godzinie 14:20 co będzie jednocześnie ostatnim elementem wizyty na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!