fbpx

Marsz Unite Cyprus Now

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W sobotę zorganizowany zostanie wspólny marsz – protestować będą zarówno mieszkańcy zarówno północy jak i południa

Wydarzenie jest organizowane przez facebookową grupę Unite Cyprus Now, która zaprasza wszystkich Cypryjczyków po obu stronach do przyłączenia się do marszu, który odbędzie się o godzinie 17.30. Marsz rozpocznie się na placu Eleftheria


Najwyższy czas, aby Cypryjczycy pokazali, że pomimo naszej burzliwej przeszłości chcemy zbudować wspólną przyszłość
– napisano w oświadczeniu grupy


Wspólny marsz ma się odbyć na kilka dni przed nieformalnym pięciostronnym spotkaniem, podczas którego dwaj przywódcy społeczności i poręczyciele wyspy – Grecja, Turcja i Wielka Brytania – będą dyskutować o dalszych krokach w negocjacjach na Cyprze. Strona grecko-cypryjska zapowiedziała, że ​​omówi dwustrefową federację dwuwspólnotową, która jest ramą rozwiązania uzgodnioną przez obie społeczności, podczas gdy przywódcy Turków cypryjskich i Turcja wzywają do rozwiązania dwupaństwowego.

Każdy mijający dzień, każdy nowy rozwój nieustannie udowadnia, że ​​status quo nie jest trwały

Powołując się na różne proponowane modele rozwiązań, grupa stwierdziła, że ​​„można wybrać między krajem federalnym rządzonym przez Cypryjczyków a krajem podzielonym, w którym Cypryjczycy nie będą mieli nic do powiedzenia w sprawie swojego kraju. Wybór jest między rozwiązaniem federalnym a brakiem rozwiązania ”- dodał.

Dlatego, jak powiedziano, zaprasza wszystkich Cypryjczyków po obu stronach granicy, aby przyłączyli się do marszu w sobotę, aby pokazać, że „pomimo naszej niespokojnej przeszłości chcemy budować wspólną przyszłość”.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!