fbpx

Marihuana legalna!

Kierując się tendencją w innych krajach unijnych, cypryjski parlament przegłosował dzisiaj większością głosów ustawę legalizującą marihuanę medyczną. Od teraz na Cyprze możliwa będzie jej uprawa, import, posiadanie i używanie.

Nowe przepisy umożliwią trzem licencjonowanym firmom (dostana licencje na 15 lat) uprawę marihuany. Ustawodawca tłumaczy ograniczoną ilość licencji koniecznością zbadania rynku a także obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia całego procesu produkcyjnego przed nielegalnym rynkiem zbytu.

Medyczna marihuana będzie sprzedawana na receptę pacjentom cierpiącym na chroniczny i uporczywy ból, który między innymi jest związany z rakiem, HIV, problemami z poruszaniem się, reumatyzmem, problemami z nerkami czy askrą. Będzie ona również dostępna dla osób cierpiących na zespół Tourette’a lub chorobę Chrona.

Okazuje się więc, że pod tym względem Cypr wyprzedza inne kraje europejskie. Ciekawe tylko kiedy ministerstwo zacznie wydawać licencje i kiedy powstaną szczegółowe przepisy i wytyczne dla lekarzy. Wiadomo jedynie, że do momentu pełnego wejście w życie GESY (kas chorych) będzie ją można kupić tylko w państwowych aptekach.

[bar group=”813″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!