fbpx

Aktualizowana mapa punktów szczepień i testów

Poniżej opublikowana mapa jest codziennie, na bieżąco aktualizowana:


Zielone znaczniki oznaczają publiczne punkty testowania (testy bezpłatne), natomiast czerwone oznaczają punkty szczepień walk – in (idź i się zaszczep).

Do wykonania bezpłatnych testów antygenowych w publicznych punktach poboru próbek uprawnieni są:

  • Małoletni do 17 roku życia – dzieci w wieku 12-17 lat, które nie posiadają zgody rodziców/opiekunów prawnych na szczepienie, mogą bezpłatnie wykonać szybki test w ramach programu Ministerstwa Zdrowia.
  • Osoby w wieku 18 lat lub starsze, które nie mogą być zaszczepione, pod warunkiem posiadania zaświadczenia lekarskiego i po zbadaniu ich wniosku przez Cypryjskie Stowarzyszenie Medyczne i Ministerstwo Zdrowia i zatwierdzeniu. Aprobatę należy przedstawić jednostce testującej. Do tej kategorii należą kobiety w ciąży, pod warunkiem, że posiadają odpowiednią zgodę komisji Cypryjskiego Stowarzyszenia Medycznego.
  • Osoby, które zostały zaszczepione pierwszą dawką szczepionki, tylko na wymagany okres pomiędzy I a II dawką szczepionki . W celu weryfikacji należy okazać Kartę Szczepień.
  • Osoby, które ukończyły program szczepień  i upłynął okres 7. miesięcy bez podania dawki przypominającej,  do czasu ponownej oceny środka w dniu 15 stycznia 2022 r. W celu weryfikacji należy okazać Kartę Szczepień.
  • Osoby, które otrzymały dawkę przypominającą  szczepionki, ale chcą wykonać testy w celu monitorowania stanu zdrowia lub z innych powodów – powinny okazać Kartę Szczepień.
  • Osoby posiadające świadectwo wyzdrowienia z COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni, ale chcieliby wziąć testy dla celów monitorowania zdrowia lub z innych powodów – powinny okazać świadectwo wyzdrowienia.
  • Podróżni przylatujący na Cypr, którzy powinni po przylocie na Cypr wykonać bezpłatne testy antygenowe po 72. godzinach od wylądowania na podstawie CyprusFlightPass

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: