Mandaty w górę! Teraz zabolą…

W końcu cypryjskiej policji udało się przepchnąć zmiany przepisów ruchu drogowego – od 1 października otrzymany mandat naprawdę zaboli.

Co się zmieni? Przede wszystkim recydywiści zapłacą dwa razy więcej!

Za jazdę bez pasów bezpieczeństwa lub korzystanie z telefonu komórkowego za pierwszym razem kara wynosi 150€, jeżeli historia się powtórzy w ciągu trzech lat mandat wyniesie 300€, za brak kasku – 200€ (400€ za kolejne zatrzymanie w ciągu trzech lat).

Za przekroczenie dozwolonej prędkości mandat wyniesie w wysokości 1€ za każdy km/h przekroczenia dozwolonej prędkości do 30% ograniczenia prędkości. Jeżeli ograniczenie prędkości zostanie przekroczone w przedziale od 31 do 50 procent, kara wyniesie 2€ za każdy przekroczony km/h, a za 51 do 75 procent ograniczenia prędkości – 3€ za przekroczenie każdego km /h. Co ciekawe kierowca zatrzymany za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu przy poziomie alkoholu do 70 μg / 100 ml może zostać ukarane dwoma oddzielnymi mandatami.

Za wyprzedzanie, gdy jest to niedozwolone, grozi kara w wysokości 150 €. Kwota ta wzrasta do 200 euro, jeśli ktoś wyprzedza na przejściu dla pieszych. Parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych będzie podlegać karze w wysokości 300€.

Trzymajmy się więc przepisów, lub za kieszeń…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading