fbpx

Mandat? Spoko…

Policja ciągle prowadzi kontrolę w pubach i restauracjach, boleśnie przekonał się o tym właściciel jednego z lokali znajdującego się na Mckenzie w Larnace.

W niedzielę policja nałożyła grzywnę na bar na plaży Mackenzie za 8000 euro za naruszenie obowiązującego dekretu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, po tym, jak ten sam lokal został ukarany grzywną w wysokości 4000 euro w sobotę.

Według policji, w barze było 355 osób zamiast dozwolonych 150, gdy został sprawdzony przez funkcjonariuszy w ramach rutynowych poszukiwań naruszeń w sobotę.

Właściciel musi teraz zapłacić łącznie 12 000 EUR.

W piątek sejm uchwalił przepisy mające na celu egzekwowanie wyższych kar pieniężnych od lokali łamiących zasady koronawirusa. Osoby, które mogą pomieścić klientów na powierzchni od 201 do 500 metrów kwadratowych, mogą zostać ukarane grzywną 4000 EUR za pierwszym razem, a następnie 8 000 EUR.

Ponadto policja może nakazać zawieszenie działalności na miejscu na pięć dni.

Naszym celem nie jest zamykanie firm. Naszym celem jest zapewnienie, aby przepisy, rozporządzenia i dekrety nie były naruszane w odniesieniu do środków zdrowotnych, abyśmy mogli zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie – minister sprawiedliwości Giorgos Savvides.

W niedzielę policja przeprowadziła 865 kontroli miejsc publicznych, takich jak bary i restauracje i ukarała 14 z nich.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!