fbpx

Mandat musi zaboleć!

Minister sprawiedliwości powiedział, że ustawa o ponad 15. krotnym wzroście kar sądowych dla firm, które naruszają ograniczenia Covid-19, została skierowana do rozpatrzenia przez parlament. Nowe przepisy przewidują grzywnę w wysokości do 50000€ i/lub rok więzienia. 

Projekt ustawy przewiduje rozłożone w czasie mandaty dla właścicieli lub menedżerów przedsiębiorstw, którzy nie przestrzegają tych przepisów – mandat wyniesie 2000€ za pierwsze naruszenie, 4000 € za drugie naruszenie i 8000€ za trzecie. Gdy przepisy zostaną złamane po raz kolejny sprawa zostanie skierowana do sądu i nastąpi natychmiastowe zawieszenie działalności.

Te środki są surowe, ale konieczne. Wierzymy, że wszystkie firmy, które działają i których działalność może zagrażać życiu ludzi, będą pamiętać, że muszą przestrzegać przepisów ustawowych i wykonawczych – powiedział Savvides

Savvides powiedział, że ma nadzieję, że rządowy projekt zostanie zaakceptowany przez wszystkie strony, aby jak najszybciej mógł zostać przyjęty na sesji plenarnej. Odrzucił sugestie, że kary będą drakońskie, powołując się na ryzyko zarażenia kogoś przez firmę, która może świadczyć usługi „dziesiątkom lub setkom ludzi”.

Dodał, że właśnie dlatego takie środki należy podjąć w tym samym czasie, co relaksacje, aby nie dopuścić do drugiej fali. Savvides powiedział, że nie uważa grzywny w wysokości 2000 € za katastrofalną „biorąc pod uwagę ryzyko, że dziesiątki lub setki ludzi mogą ucierpieć z powodu zaniechania”.

Jakby nie było – mamy czuć się bezpiecznie wszędzie, w każdym sklepie, hotelu czy restauracji…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!