fbpx

Mandat 150€ za opuszczanie domu – zatwierdzony

Rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy o grzywnach na miejscu w celu uwzględnienia grzywny w wysokości 150 euro dla osób łamiących nakazy kwarantanny wydane przez ministra zdrowia. Grzywna zostanie nałożona przez funkcjonariuszy policji na każdego, kto narusza ograniczenia w ruchu i inne zakazy wprowadzone przez rząd w poniedziałek w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przypomnijmy, że do momentu zatwierdzenia nowych przepisów przez parlament, grzywna za łamanie zakazu wynosi 450CY£ (ok. 768€).

Istnieje możliwość, jeśli tak zostanie uznane przez funkcjonariuszy organów ścigania, za nie będziemy dawać mandatu ale skierujemy sprawę do sądu. W takim przypadku sprawca zostanie skazany na karę pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości do 3000€

powiedział minister

Od godz. 18.00, 24 marca, kiedy dekret o pozostaniu w domu wszedł w życie do godziny 7 rano dzisiaj, dokonano kontroli dokumentów 6822 osób i upomniano 445 osób. Od soboty 21.03.2020 roku do czwartku rano sprawdzono 14 197 obiektów – 34 zostały ukarane. Minister powiedział, że policja sprawdziła kościoły, bary, kawiarnie, kioski, ulicznych sprzedawców, restauracje, sklepy fryzjerskie, targowiska, a nawet strzelnicę.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!