fbpx

ManaBus wjeżdża na Cypr!

Już wkrótce skończą się problemy z komunikacją publiczną na Cyprze. Już wkrótce nowe linie autobusowe otworzy szkocka firma Stagecoach Group, do której należy miedzy innymi znany Wam z polskich dróg PolskiBus.com.

Okazało się, że ostatnie zamówione autobusy marki VOLVO, które miały być użytkowane w Nowej Zelandii a są przystosowane do ruchu lewostronnego nie mają odpowiedniego zapełnienia. Nowozelandzki oddział szkockiej firmy po prostu ich nie potrzebuje. Szukano więc możliwości ich wykorzystania. Stawiano na Maltę i Wielką Brytanię. Po przeprowadzeniu odpowiednich analiz okazało się, że rynek maltański jest za mały do pełnego wykorzystania taboru, natomiast rynek brytyjski nie przyniesie odpowiednich przychodów – jest tam po prostu zbyt duża konkurencja.

Dzięki temu, że na Cyprze także panuje ruch lewostronny, 10 fabrycznie nowych autobusów trafi na Cypr. Zgodnie ze wstępnymi planami obsługiwane będą trasy:

  • Pafos – Limassol – Larnaka – Nikozja
  • Pafos – Limassol – Larnaka – Famagusta

Przypomnijmy, że bilety są sprzedawane przez internet. Bilety są sprzedawane na zasadzie first minute – co oznacza, że im bardziej odległy termin i im mniej pasażerów zarezerwowało bilet na dany kurs, tym tańszy bilet. Ceny biletów zaczynają się od 1€ + 1€ opłaty rezerwacyjnej. W autobusach dostępne są toalety, barek z zimnymi i gorącymi napojami a także bezpłatne WiFi. Co ciekawe, będzie to duża konkurencja dla lokalnych przewoźników, gdyż firma ma już zezwolenie na wjazd na lotniska w Pafos i Larnace.

O dokładnej dacie startu połączeń będziemy Was informować. Jest wielce prawdopodobne, że firma przyjmie inną, cypryjską nazwę. Aktualnie po wpisaniu podanego adresu internetowego firmy zgłasza się strona nowozelandzka – to jednak już wkrótce ma się zmienić.

Hosting


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!