fbpx

Mamy siedzieć w domach! Koniec! Kropka!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

To co od teraz (jest 18:00) wprowadza cypryjski rząd trudno inaczej nazwać jak stanem wyjątkowym bez stanu wyjątkowego

Okazuje się, że godzina policyjna, która obowiązuje codziennie od 21:00 już nie wystarcza – cypryjski minister zdrowia postanowił nas zamknąć w domach. Można więc wprowadzić stan wyjątkowy bez jego ogłaszania? Okazuje się, że na Cyprze można.

Biorąc pod uwagę wszystkie obowiązujące w chwili obecnej, można śmiało powiedzieć że wprowadzono lockdown bez jego oficjalnego ogłaszania. I to praktycznie dokładnie taki sam jaki miał miejsce wiosną. Z jednym wyjątkiem – nie musimy wysyłać sms’ów aby wyjść z domu.

Cypryjskie media twierdzą jednak, że lockdown nie został wprowadzony. Fakty jednak mówią coś zupełnie innego.

Zamknięte jest praktycznie wszystko: restauracje, kawiarnie, centra handlowe, hotele (te z powodu braku gości), na lotnisko przylatuje bardzo ograniczona ilość samolotów (tak samo było wiosną), mamy siedzieć w domu lub parami wyjść z psem na spacer, nie wolno nam nikogo odwiedzać, po 21:00 to nawet na ulicę nie możemy wyjść.

To co to jest jak nie lockdown?

Pozostaje jednak otwarte pytanie do prawników – czy tego typu ograniczenia może ogłosić najniższym w hierarchii pismem jeden człowiek?


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!