Mamy problem ze… szkołami

W Larnace szkoły są przeludnione i już powstają pomysły na tworzenie nowych placówek

W Larnace pilnie potrzebne są nowe jednostki szkolne. Brakuje szkół podstawowych, średnich, jak i specjalnych.

W okręgu Larnaki szkoły są przeludnione.

Szkoły podstawowe, w których uczy się ponad 400 uczniów, gimnazja, w których uczy się 500–600 uczniów, oraz szkoły średnie, w których uczy się 600 lub więcej uczniów, stwarzają wiele problemów dla uczniów, rodziców i personelu.

Takie rozmiary stwarzają problemy związane z dyscypliną, stwarzają problemy w administracji szkolnej a tym samym obniżają jakość edukacji

W obszarze  Ormidii, Xylotymbou i Xylophagou istnieje konieczność utworzenia liceum i szkoły technicznej ponieważ w chwili obecnej uczniowie szkół średnich z tych rejonów podróżują aż do Livadii i Aradippou.

Konieczne jest też utworzenie przynajmniej jednej sali gimnastycznej w okolicach Aradippou, Oroklini i Pyli.

Być może potrzebna będzie także druga.

Ze względu na szybki rozwój budownictwa mieszkaniowego w regionie sprawił, że otwieranie nowych szkół stało się pilną koniecznością. 

Pojawiła się też pilna potrzeba tworzenia szkół podstawowych w Aradippou i Oroklini w oparciu o rosnącą liczbę uczniów.

Ponadto konieczna jest zmodernizowana szkoła specjalna dla Larnaki, ponieważ istniejąca szkoła Ayios Spyridon  jest przepełniona.

Nadszedł czas aby zaplanować z wyprzedzeniem i zaprojektować szkoły, biorąc pod uwagę przyszłe, nowe obszary mieszkalne w dzielnicy i ocenić , gdzie spodziewany jest wzrost liczby uczniów.

Dane przedstawione z inicjatywy stowarzyszenia rodziców w Larnace i związku nauczycieli (Oelmek)  potwierdziły potrzebę podjęcia działań w celu złagodzenia już istniejącego problemu przeludnienia i zapobiegania mu w przyszłości.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!