Mamy Cię!

Wkrótce dostaniemy wiadomość sms o wykonanym zdjęciu przez fotoradar

Na najbliższym posiedzeniu parlamentu zostaną przedstawione nowe przepisy zmieniające nieco informowanie kierowców o złamaniu przepisów. W propozycji zapisano, żeby sfotografowany przez fotoradar kierowca otrzymywał informacje o wykroczeniu także sms’em.

W chwili obecnej, kierowca który złamał przepisy może jedynie się domyślać, że został zarejestrowany przez kamerę dzięki błyskowi jej flesza, teraz otrzyma także wiadomość tekstową.

W ustawie zaproponowano także zmiany w przypadku pojazdów z wypożyczalni.

Zgodnie z nowelą, właściciele wypożyczalni będą musieli zarejestrować wypożyczających pojazd w specjalnej bazie danych – tam też będą musieli przesłać zdjęcie prawa jazdy wypożyczającego samochód. Zostaną tam umieszczone także wszystkie dane dotyczące okresu wypożyczenia pojazdu.

W przypadku złamania przepisów przez wypożyczającego ten natychmiast zostanie powiadomiony o tym fakcie a egzekucja mandatu zostanie przekazana do policji kraju z którego kierowca pochodzi.

Zmiany w ustawodawstwie zostaną rozpatrzone niezwłocznie po ponownym otwarciu parlamentu po przerwie spowodowanej ubiegłotygodniowymi wyborami prezydenckimi.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading