Maleje liczba ślubów cywilnych zawieranych przez obcokrajowców na Cyprze

Śluby cywilne, mało modne wśród Cypryjczyków, są za to bardzo popularne wśród obcokrajowców, i są jednocześnie źródłem dochodów gmin.

Ze względu na niestabilność linii lotniczych spowodowanych przez rządy większości krajów obostrzenia,  problem dotyka również Cypru. Na zmniejszoną liczbę udzielanych ślubów zwracają uwagę władze miejskie Pafos. Według informacji podanych przez gminę, odwołano do tej pory ponad sto rezerwacji na śluby.


Podobny problem ma Pegeia i Geroskipou.


Bardzo lukratywny przemysł ślubów cywilnych nie osiągnie w tym roku takich samych pozytywnych wyników jak w latach poprzednich, nawet jeśli napływ turystów na Cypr rozpocznie się w drugiej połowie sezonu czy roku.

Zdecydowana większość tych, którzy zamierzali odbyć ceremonie ślubne na Cyprze, wydaje się je odkładać, a ci, którzy w końcu przystąpią do odpowiednich przygotowań, zrozumiałe jest, że zrobią to tylko wtedy, gdy zostanie sformalizowane, że podróże lotnicze i transfery do innych krajów będą odbywać się bez skomplikowanych formalności i kwarantanny.

Władze lokalne badają kolejne kroki, aby móc powrócić do działania gdy pozwolą na to warunki, ale to zdarzy się prawdopodobnie dopiero w 2022 roku, ponieważ rok 2021 już uważają za stracony. 

Opóźnienie powrotu do normalności w tym sektorze jest oceniane przez urzędników gmin prowincji Pafos jako poważny cios dla ich finansów, ze względu na bardzo duże dochody, jakie mają z tej działalności. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading