fbpx

Malaria na Cyprze?

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w Esentepe (Ajos Amwrosios) w okręgu Kyrenia stwierdzono u trzech brytyjskich turystów malarię.

Brytyjczycy przebywali w tych okolicach pod koniec sierpnia, a pierwsze objawy choroby wystąpiły u nich już po powrocie do Wielkiej Brytanii na początku września. Turyści zostali hospitalizowani.

Nie jest jasne gdzie zarazili się tą niebezpieczną chorobą. Zdaniem cypryjskich służb medycznych, które są w stałym kontakcie z Światową Organizację Zdrowia i ​​Europejskim Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ryzyko rozprzestrzenienia się choroby jest bardzo niskie. Ostatni przypadek tej niebezpiecznej choroby stwierdzono na Cyprze w 1967 roku.

Ministerstwo Zdrowia apeluje mimo to do wszystkich, którzy wybierają się w rejony Ajos Amwrosios o zachowanie podstawowych środków prewencyjnych przeciwko komarom. Chodzi głównie o zakładanie odpowiedniego ubrania, tj. długich spodni, koszulek z długim rękawem a także stosowaniem środków odstraszających owady.

Ministerstwo informuje, że na bieżąco monitoruje sytuację.

Ups. To może lepiej się zabezpieczyć jakimiś środkami przeciwko komarom? Niby wszyscy mówią, że jest ok, ale jak jest naprawdę tego chyba nikt nie wie…Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!