fbpx

Makarios Avenue dla samochodów

Miał być deptak, okazuje się że zezwolono także na ruch samochodowy

Po remoncie Alei Makarios w Nikozji miały poruszać się jedynie pojazdy oraz autobusy – miała ona jednak służyć głównie jako deptak. Niestety, z planów na razie nic nie wyszło – do końca sierpnia ma być normalną ulicą.

Nikozja twierdzi, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Jak z doświadczenia jednak wiemy tymczasowe rozwiązania pozostają często najdłużej…


Część alei – od skrzyżowania alej Dighenis Akritas i Spyros Kyprianou do skrzyżowania alej Evagorou i AG Leventis – została “tymczasowo” otwarta dla wszystkich pojazdów na początku stycznia. Tak ma być do 1 września 2022 roku.

Burmistrz Constantinos Yiorkadjis powiedział, że wystąpiły opóźnienia logistyczne, które uniemożliwiły gminie realizację pierwotnego planu zezwalania na przejazd przez aleję tylko autoryzowanym pojazdom – projekt obejmował automatyczny system monitoringu kamer.

Ten okres przejściowy jest konieczny, aby dać trochę czasu na zakończenie robót drogowych na alei Leventis i bocznych ulicach

Ciekawe tylko co na to Unia Europejska, która dofinansowała remont pod warunkiem wyłączenia ulicy z ruchu samochodowego. Być może powie ona podobnie jak Cypryjczycy: “ενταξει”.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!