Pierwsza stacja LPG na Cyprze już działa

Po ponad 5. latach od wejścia w życie odpowiednich przepisów, już działa pierwsza stacja LPG na Cyprze. Właścicielem stacji jest koncern Petrolina, jednak działa ona pod marką Agip. Stacja mieści się w Nikozji na ulicy Larnaca Avenue.

Mamy nadzieję, że już wkrótce zostaną przystosowane nowe stacje do sprzedaży LPG na Cyprze. Wprawdzie koszt założenia instalacji gazowej nie jest niski (wynosi około 1000-1500€), ale dla osób które dużo korzystają z samochodów zapewne zwróci się dosyć szybko. Szczerze powiedziawszy spodziewaliśmy się niższej ceny gazu, bo ta o której informują nasi czytelnicy nie powala z nóg – wynosi 0,78€ za litr.

Jak przyznał Dinos Lefkaritis dyrektor Petroliny celem firmy jest wyposażenie w odpowiednie dystrybutory do tankowania tego rodzaju paliwa jak największej ilości stacji paliw na wyspie. Z kolei Minister Energetyki Giorgos Lakkotrypis, który był gościem oficjalnego otwarcia stacji, zapowiedział ułatwienia w procedurach aby, jak stwierdził, dzięki temu alternatywnemu zasilaniu poprawiła się jakość życia konsumentów.

Mamy nadzieję, że nie są to tylko czcze zapowiedzi i stacje LPG ruszą w miarę szybko w innych regionach kraju. Teoretycznie do Nikozji z każdego miasta na Cyprze jest blisko, ale trudno sobie jednak wyobrazić aby mieszkańcy Pafos czy Famagusty jeździli do Nikozji tankować swoje samochody.

Trzymamy kciuki za Petrolinę.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading