fbpx

Cypryjska kiełbasa i lounza Πιτσιλιάς wpisane do rejestru UE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Λουκάνικο Πιτσιλιάς (kiełbasa Pitsilias) oraz Λούντζα Πιτσιλιάς (lunza Pitsilias) zostały wpisane do rejestru jako Chronione Oznaczenia Geograficzne Unii Europejskiej

W ramach polityki Ministerstwa Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Środowiska w zakresie promocji produktów rolnych wysokiej jakości Cypru, dodano wpis do odpowiedniego rejestru oznaczeń geograficznych (ChOG) Unii Europejskiej, dwa kolejne cypryjskie produkty: Kiełbasa Pitsilias i Lunza Pitsilias.

W oparciu o specyfikację przygotowania produktów przygotowywane są na obszarze Pitsilia z surowej wieprzowiny, która jest solona, ​​a następnie zalana czerwonym winem rodzimych odmian „Mavro Kyprou” i „Maratheftiko”. Mięso jest następnie przenoszone do wędzarni, a następnie poddawane dojrzewaniu bez żadnych dodatkowych konserwantów, sztucznych aromatów oraz wzmacniaczy smaku.  

Wyjątkowe cechy klimatyczno-glebowe Pitsilia są przenoszone na wino z lokalnych odmian winorośli i nadają świeżej wieprzowinie charakterystyczny aromat i smak. Następnie następuje wędzenie i dojrzewanie w tradycyjny sposób, dzięki czemu na nasz talerz i do kuchni obywateli Europy trafiają specjalne potrawy, co stawia nasze miejsce na gastronomicznej mapie Unii Europejskiej. .

Rejestracja Sausage Pitsilias i Lountza Pitsilias, a także rejestracja nazwy Hoiromeri Pitsilias we wrześniu 2020 r., dają teraz możliwość promowania tych produktów za pomocą jednego z najbardziej rozpoznawalnych standardów Unii Europejskiej, jakim jest Indeks Geograficzny i ChNP (chroniona nazwa pochodzenia). Jednocześnie produkty te są chronione przed podróbkami dzięki silnym mechanizmom ochronnym dostępnych Komisji Europejskiej.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!