Lotnisko otwarte, ale wciąż niegotowe

Opóźnione przyloty i odloty – nowe lotnisko na północy wciąż ma problemy z elektrycznością.

Od 20 lipca na lotnisku Ercan funkcjonuje nowy terminal, ale jego obsługa wciąż boryka się z problemami spowodowanymi nieregularnymi dostawami prądu.

Oficjalne komunikaty informują, że przedłużające się przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane są testowaniem  generatorów, przez właściciela lotniska ale czy jest to prawda?

Operator lotów testuje swoje generatory w trakcie lotniskowych godzin szczytu w środku sezonu?

Tak zdarzyło się właśnie wczoraj.

W tym czasie większość urządzeń była nieczynna lub nie funkcjonowała prawidłowo, a pasażerowie wyczekiwali w gigantycznych kolejkach na odprawy bagażowe, paszportowe i wszystko to spowodowało gigantyczne opóźnienia zarówno na przylotach jak i odlotach.

Lotnisko Ercan, znane również jako Międzynarodowe Lotnisko Ercan, jest położone na terytorium cypryjskim kontrolowanym przez północnocypryjską administrację. To lotnisko pełni ważną rolę w obsłudze pasażerów podróżujących na tym obszarze.

Jest uznawane przez rząd północnocypryjski i turecki i nie jest uznawane przez społeczność międzynarodową, która uważa, że kontrolowany obszar jest częścią Republiki Cypryjskiej.

Pomimo kontrowersji wokół statusu politycznego, lotnisko Ercan oferuje połączenia zarówno z innymi krajami, jak i z innych części Cypru. Podróże lotnicze przez lotnisko Ercan wymagają przesiadki, ponieważ wiele bezpośrednich lotów do innych krajów nie jest dostępnych. Pasażerowie mogą skorzystać z różnych linii lotniczych oferujących połączenia do różnych destynacji ale zawsze z międzylądowaniem w Turcji.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading