fbpx

Lotniska ruszą pełną parą w marcu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Transportu zapewnia, że normalne loty na Cypr ruszą od 1 marca 2021 roku

W rozmowie z Philenews, minister transportu Yiannis Karousos, potwierdził, że pomimo wprowadzonych obostrzeń, zgodnie z planem, od 1 marca 2021 roku zostanie zmieniona klasyfikacja krajów. Przypomniał, że zmieniony plan zapewnia, że ​​w przypadku 56. krajów (w tym Polski) nie będzie obowiązkowej kwarantanny w żadnej z trzech kategorii, zauważając ponadto, że kategorie od 1 marca zmieniają się z A, B i C na zielony, pomarańczowy i czerwony. Według niego kategoryzacja krajów będzie się teraz opierać na cotygodniowym raporcie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), a Ministerstwo Zdrowia Cypru oceni tylko te kraje, dla których nie będzie oceny ECDC. Od 1 marca pojawi się również czwarta kategoria, szara, która będzie bardziej rygorystyczna i będzie obejmowała środki samoograniczenia i kwarantannę.

Te 56 krajów to państwa członkowskie UE, Europejski Obszar Gospodarczy, w tym Wielka Brytania i Szwajcaria, państwa trzecie z listy Rady Europejskiej oraz Rosja, Ukraina, Izrael, Liban, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Arabia Saudyjska, Egipt i Białoruś.

W chwili obecnej, zgodnie z zaleceniem ECDC wszystkie kraje należą do kategorii czerwonej – wymagany jest podwójny test molekularny, jeden 72. godziny przed podróżą i jeden po przybyciu na Cypr.

„Jesteśmy gotowi do realizacji planu” – dodał, dodając, że niezbędne zmiany w Cyprus Flight Pass zostały już wprowadzone.

Rok 2021 zaczął się bardzo źle dla lotnisk na Cyprze – ruch pasażerski w styczniu zanotował dwucyfrowy spadek o 90,5% w porównaniu do 2020 r.

Po raz ostatni Pan minister zapowiedział, że zmiany wejdą od 1 lutego. Czy można mu jeszcze wierzyć…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!