fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 28'C ☼
  • Nicosia 28'C ☼
  • Larnaca 28'C ☼
  • Ayia Napa 29'C ☼
  • Paphos 28'C ☼
  • Limassol 28'C ☼
  • Nicosia 28'C ☼
  • Larnaca 28'C ☼
  • Ayia Napa 29'C ☼
  • Paphos 28'C ☼

Lotniska na Cyprze zostaną otwarte za trzy miesiące?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ograniczenia zniesienia blokad na Cyprze, będą odbywać się w czterech etapach od 4 maja. Będą trwały od dwóch do trzech miesięcy, ale tylko pod warunkiem, że nie nastąpi jego zmartwychwstanie, czyli ponowna epidemia.

W piatek, 24 kwietnia, ustalono że każda faza rozpocznie się dwa tygodnie po poprzedniej, po eksperckiej ocenie sytuacji. Wzrost liczby przypadków oznaczałby powrót do środków ochronnych. Niemniej jednak dystans społeczny i istniejące wytyczne dotyczące higieny będą obowiązywać.

Kompleksowa propozycja pierwszego etapu zostanie przedstawiona przez zespół naukowy Prezydentowi i Komitetowi Ministerialnemu w najbliższy wtorek.

W pierwszej fazie oczekuje się, że władze pozwolą na więcej codziennych “ruchów”. Obecnie dozwolone jest tylko jedno wyjście z domu, tylko za zgodą otrzymaną przez system drogą sms’ową po uprzednio wysłanej prośbie z uzasadnieniem celu wyjścia z domu. Ta faza to także otwarcie małych placów budowy, małych i średnich firm oraz sklepów detalicznych.

Do połowy maja, a jeśli dane epidemiologiczne będą sprzyjające, oczekuje się od władz otwarcia salonów fryzjerskich, salonów kosmetycznych i siłowni.

Trzecia faza obejmuje wznowienie wydarzeń sportowych za zamkniętymi drzwiami.

Centra handlowe, hotele, restauracje i kawiarnie będą częścią czwartej fazy, z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi liczby osób, które mogą pomieścić.

Wciąż rozważane jest ponowne otwarcie szkół i kościołów.

Oczekuje się, że lotniska i przejścia będą ponownie otwarte za trzy miesiące, ponownie w zależności od danych epidemiologicznych.

Na chwilę obecną Ministerstwo Transportu wydało komunikat, że zakaz lotów komercyjnych został przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Loty są teraz zakazane do niedzieli 17 maja 2020 Zakaz wyklucza loty towarowe i repatriacyjne.

Oczywiście ograniczenia zostaną zdjęte pod warunkiem utrzymania niskiej liczby nowych zachorowań.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!