fbpx

LOTdoDomu – czartery specjalne z Cypru do Polski

Polskie Linie Lotnicze LOT na zlecenie polskiego rządu uruchamiają specjalną operację #LOTdoDomu, skierowaną do obywateli Polski, którzy pozostają poza granicami kraju i ze względu na znaczną odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski drogą lądową. W ramach operacji #LOTdoDomu PLL LOT zorganizuje specjalne loty czarterowy w różne regiony świata, by zabrać rodaków do domu.

Chcemy przeprowadzić operację powrotu Polaków. Zwłaszcza tych, którzy są w dalszych zakątkach świata. Zaplanowane wcześniej loty czarterowe odbędą się zgodnie z harmonogramem, a dla Polaków, którzy chcieliby wrócić do Polski, przygotowaliśmy loty czarterowe. Odbędą się one z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty i USA.

Jeżeli ktoś wyjechał na urlop tydzień temu czy dwa tygodnie temu i jutro bądź za kilka dni, czy nawet w dalszym terminie przypada zaplanowany wcześniej lot czarterowy powrotny do Polski, to taki lot odbędzie się zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem podroży.

powiedział Premier RP Mateusz Morawiecki

Już teraz możecie zgłosić się na taki lot na specjalnej stronie internetowej:

https://lotdodomu.com/

Na niej należy podać swoje dane osobowe, kraj w którym aktualnie się znajdujecie oraz wybrać lotnisko z którego chcecie wrócić do Polski. Co ciekawe, w chwili obecnej do wyboru oprócz Pafos i Larnaki macie także lotniska wojskowe w Akrotiri i położone na północnym Cyprze Geçitkale a także lotnisko będące pod zarządem ONZ – Nikozja.

Żeby powrócić do Polski specjalnymi lotami organizowanymi przez PLL LOT, podróżujący będą musieli kupić bilety samodzielnie. Zapłacą za nie zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość zależy od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. Pozostałe środki dopłaci polski rząd .

napisano w komunikacie zamieszczonym na stronach rządu.

W komunikacie prasowym, PLL LOT poinformował. że cena bilety będzie wynosić w granicach 400-800 zł.

Co ważne, oprócz obywateli Polski na pokładzie samolotów mogą też podróżować uprawnieni do tego cudzoziemcy. Są to m.in. małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka i osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Przypominamy, że po powrocie do Polski będzie Was obowiązywać 14. dniowa, obowiązkowa kwarantanna!

Więcej informacji znajdziecie na https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!