LOT wróci do Larnaki?

Polski narodowy przewoźnik stopniowo przywraca stare połączenia. Czy powróci także trasa do Larnaki?

Po kilku latach przerwy, Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty do Aten – pierwsza rotacja zostanie wykonana 11 kwietnia 2024 roku. Przewoźnik zapowiada powrót na inne opuszczone trasy – szczegółów jednak wciąż brak.

Istnieją więc realne szanse na powrót połączenia Warszawa – Larnaka ono także zostało nagle „wycięte” praktycznie z dnia na dzień, a bądźmy szczerzy są osoby, które z tego połączenia korzystały.

Skąd ten wniosek?

Otóż połączenie z Atenami zostało zlikwidowane mniej więcej w tym samym czasie co cypryjskie. Powód był jeden: przestało się ono opłacać. Tanie linie lotnicze skutecznie „wygryzły” LOT oferując kilkadziesiąt połączeń z praktycznie wszystkich polskich lotnisk.

Dokładnie z tego samego powodu LOT wycofał się z Larnaki – samoloty na trasie Warszawa – Larnaka latały praktycznie puste. Po zawieszeniu połączenia, LOT na chwilę wrócił na Cypr z promocyjną ofertą „LOT na wakacje”, ale zaledwie po wykonaniu kilku rotacji połączenie ponownie zostało zawieszone.

Zupełnie inaczej postąpił AEGAN, który nie tylko nie zawiesił połączenia z Aten do Polski, ale także zwiększył liczbę rotacji. W tej chwili, grecki przewoźnik lata zarówna z Aten do Krakowa jak i Warszawy.

Zgodnie z tym co zapowiada cypryjski minister transportu, w przyszłym roku, na Cypr przyjedzie więcej Polaków niż w latach poprzednich. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że minister spotkał się z przedstawicielami LOT’u – nie wiemy jednak czego dotyczyły rozmowy.

Nam pozostało jedynie czekać na oficjalne informacje i trzymać kciuki aby nasze przewidywania się sprawdziły.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!