fbpx

LOT odleciał z Cypru

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ostatni LOT miał odlecieć na koniec września – odleciał na koniec sierpnia.

Zapewne pamiętacie jeszcze czasy, gdy polski, narodowy przewoźnik był jedynym latającym na Cypr. I to przez cały rok. Niestety z powodu nagłego “wysypu” połączeń z Polską realizowanych przez tanie linie lotnicze, LOT postanowił stopniowo wycofać się z całorocznego połączenia.

Już w ubiegłym roku, rzecznik prasowy PLL LOT informował, że połączenie Warszawa – Larnaka – Warszawa będzie realizowane jedynie w sezonie letnim. Stało się to nagle, bez wcześniejszych zapowiedzi. Mieszkający na Cyprze Polacy praktycznie z dnia na dzień zostali pozbawieni na wiele miesięcy możliwości bezpośrednich lotów do kraju.


LOT wielokrotnie przesuwał terminy pierwszego lotu, w końcu latał z Warszawy na Cypr jedynie nieco ponad dwa miesiące.


W tym roku było podobnie – początkowo loty miały zostać wznowione na początku marca, potem maja, w końcu ruszyły w czerwcu. Wiele osób kupiło bilety na wrzesień – do końca tego właśnie miesiąca miały być realizowane połączenia. Niestety, nagle wszystkie wrześniowe rotacje zostały wykasowane z rozkładu.

Czy LOT wróci na Cypr? W chwili obecnej można kupić bilety na okres od 1 maja 2022 do końca sierpnia przyszłego roku. Jak wynika z rozkładu połączenia mają być wykonywane trzy razy w tygodniu w niezmiennych od lat, nocnych, godzinach.

Czy samoloty LOT pojawią się jeszcze w Larnace? To okaże się za rok.


zdjęcia pochodzą ze strony przewoźnika


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!