fbpx

LOT i Ryanair zmieniają zasady gry

Polskie Linie Lotnicze LOT wycofują odprawy online, Ryanair wprowadza paszport koronawirusowy…

Pierwsza ważna zmiana nastąpiła u naszego, polskiego przewoźnika – LOT wyłączył możliwość samodzielnego wydrukowania i pobrania kart pokładowych przez pasażerów na wszystkich międzynarodowych trasach.

Pasażerowie lecący miedzy innymi na Cypr wciąż będą mogli dokonać odprawy przez internet ale po odbiór karty pokładowej będą musieli udać się na lotnisko do stanowiska odprawy. Dotyczy to także osób podróżujących bez bagażu rejestrowanego. Z całą pewnością wydłuży to znacznie czas odprawy.


Przewoźnik zdecydował więc, że każdy pasażer, jeszcze przed przekroczeniem punktu kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli paszportowej, będzie musiał okazać Cyprus Flight Pass oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu.


Ryanair wprowadził natomiast „portfel podróżny” Covid-19, który umożliwia pasażerom przesyłanie negatywnych wyników testów PCR, świadectw szczepień Covid i innych dokumentów związanych z Covid-19, które mogą być potrzebne podczas podróży po UE tego lata.


W aplikacji, po wgraniu wymaganych dokumentów, pojawia się specjalne powiadomienie – różnice zaznaczyliśmy na grafice.


Portfel pozwala przechowywać wszystkie materiały związane z Covid w jednym miejscu w aplikacji linii lotniczej, co powinno ułatwić przygotowania przed podróżą, a także przyspieszyć proces odprawy i wejścia na pokład na lotniskach.

“Wielu klientów Ryanair wybiera się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych dotyczących podróży, a ten portfel podróżny C-19 umożliwia klientom przechowywanie wszystkich dokumentów Covid, takich jak wyniki testów PCR, formularze lokalizacyjne pasażerów i świadectwa szczepień w jedna lokalizacja bez kłopotów i papierkowej roboty” – powiedział dyrektor marketingu Ryanair, Dara Brady.

Otwartym jednak pozostaje pytanie czy służby lotniskowe na Cyprze tego typu rozwiązanie będą honorować…

Za informacje dziękujemy Marcinowi


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!