fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 25'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 28'C 🌥
  • Ayia Napa 26'C 🌥
  • Paphos 26'C 🌥
  • Limassol 25'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 28'C 🌥
  • Ayia Napa 26'C 🌥
  • Paphos 26'C 🌥

Lokalizatory GPS

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Na samym początku chcielibyśmy wyjaśnić, na czym polega śledzenie GPS (zobacz na Wikipedia tutaj). Skrót GPS oznacza globalny system nawigacji satelitarnej (Global Positioning System). Przy pomocy satelitów krążących nad naszą planetą system dostarcza informacje dotyczące czasu i geolokalizacji odbiornika GPS. Do prawidłowej pracy systemu nie jest potrzebne połączenie z Internetem lub telefonem, co więcej, korzystanie z danego systemu jest darmowe i jedyne, co potrzebujesz, to sam odbiornik GPS. Poza nawigacją oraz innymi zastosowaniami GPS jest wykorzystywany często w sferze komercyjnej w celu śledzenia firmowych pojazdów w czasie rzeczywistym 24h na dobę. Umożliwia on na uzyskanie wartości czasowych, prędkościowych oraz tras śledzonych pojazdów, pomaga w optymalizacji procesów biznesowych oraz zwiększa wydajność transportu. Kolejnym istotnym celem montażu lokalizatora GPS jest zabezpieczenie przeciw kradzieży. Lokalizator GPS zamontowany wewnątrz Twojego firmowego samochodu pomoże Tobie lub policji w namierzeniu pojazdu w przypadku jego kradzieży. Samochody nie posiadają fabrycznie zainstalowanych lokalizatorów, dlatego będziesz musiał samodzielnie je zakupić i zamontować.

Lokalizator GPS to urządzenie wyposażone w odbiornik GPS oraz transmiter służący przesyłaniu danych GPS do konkretnego użytkownika. Zazwyczaj dane urządzenia wyposażone są w niezależny akumulator, który wymaga wymiany lub ponownego naładowania, jednakże dostępne są także modele, które są podłączone do instalacji elektrycznej samochodu. Wszystkie z nich charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i mogą zostać włożone praktycznie w każdą część samochodu. Sygnały dobiegające z odbiornika mogą zostać odebrane poprzez smartfon, komputer lub tablet przy pomocy odpowiedniego oprogramowania. W zależności od parametrów lokalizatora będziesz w stanie dowiedzieć się informacji na temat lokalizacji samochodu, prędkości jazdy lub jakichkolwiek dodatkowych danych. Mogą być one zaprezentowane w postaci współrzędnych GPS lub internetowej mapy z piktogramem samochodu. Dla osób preferujących samodzielne wykonanie zadania dostępna jest metoda polegająca na wykorzystaniu telefonu komórkowego  w formie lokalizatora. Instrukcje krok po kroku, jak to zrobić, możesz swobodnie znaleźć w Internecie.

Artykuł został dostarczony przez www.CzesciAUTO24.pl

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!