fbpx

Linie lotnicze uruchomią flight pass dla zaszczepionych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

IATA przygotowuje się do przywrócenia podróży w tym roku – jeszcze w marcu uruchomi cyfrową przepustkę lotniczą.

IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych – światowa organizacja skupiająca 260 przewoźników wykorzystujących linie lotnicze w tym między innymi LOT, Ryanair oraz WizzAir) poinformowało, że sektor lotniczy będzie nadal stratny w tym roku. Prognozy dotyczące całkowitych strat linii lotniczych to między 75 miliardów dolarów a 95 miliardów dolarów, w porównaniu z 48 miliardami dolarów, które prognozowano w grudniu, ale nadal znacznie poniżej około 150 miliardów dolarów z zeszłego roku. Pomimo rosnących strat branża skupia się na tym, jak podróże można wznowić gdy tylko granice zostaną ostatecznie ponownie otwarte i uwolniony zostanie ogromny popyt.

„Musimy zaplanować powrót do normalności” – powiedział dziennikarzom dyrektor generalny IATA, Alexandre de Juniac. „Będziemy potrzebować sposobu na cyfrowe zarządzanie poświadczeniami zdrowotnymi i potrzebujemy bezpiecznego globalnego standardu rejestrowania wyników badań i szczepień”.

IATA stwierdziło, że przepustka podróżna, która zostanie oficjalnie uruchomiona pod koniec marca, pomoże ułatwić podróżowanie, umieszczając wyniki testów na COVID-19 i świadectwa szczepień w jednym formacie cyfrowym, przyspieszając procesy odprawy.

Nadchodzące lato jest dla wielu linii lotniczych walką o przetrwanie po roku minimalnych przychodów z powodu pandemii. W miarę zmniejszania się ograniczeń potrzebne będą systemy cyfrowe, aby uwzględnić rosnącą liczbę pasażerów.


Brytyjskie lotnisko Heathrow poinformowało, że sprawdzenie wyników testów papierowych i formularzy lokalizacyjnych pasażerów zajmuje 20 minut na pasażera, co jest możliwe tylko wtedy, gdy liczba pasażerów jest tak niska. A co będzie, gdy ruch lotniczy wròci do normy? Kolejki do odpraw będą gigantyczne.

Szczepienia dają nadzieję, że więcej podróży będzie dozwolonych, ale IATA stwierdziło, że kraje muszą wydawać cyfrowy dowód, aby zezwolić na podróż.

„To naprawdę absolutnie niezbędne, abyśmy zaczęli wydawać dane uwierzytelniające szczepionki cyfrowe” – powiedział Alan Murray Hayden, szef IATA ds. Lotnisk, pasażerów i produktów bezpieczeństwa.

Pomimo wprowadzenia szczepionek, pojawienie się bardziej zakaźnych wariantów w krajach takich jak Wielka Brytania, Brazylia i RPA, zmusiło rządy do wprowadzenia nowych ograniczeń w podróżowaniu w tym roku.

Ale na końcu tunelu jest światło. De Juniac pochwalił Wielką Brytanię za przedstawienie planów wznowienia podróży. Rezerwacje wakacyjne znòw cieszą się popularnością po tym, jak Wielka Brytania stwierdziła, że ​​podróże międzynarodowe mogą zostać wznowione od połowy maja, w zależności od postępów w walce z wirusem. De Juniac powiedział, że ma nadzieję, że ożywienie nastąpi w drugiej połowie 2021 roku.

My ròwnież przyłączamy się do tych życzeń. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!